Kategorie
książka wiek 6

Operacja wrak – wiek 6+

Po sztormie morze wyrzuciło na plażę mnóstwo wodorostów, starych desek i śmieci. Dwójka dzieci z pobliskiego miasteczka poszła na brzeg, by grzebać w wyrzuconych na ląd przedmiotach. Dzieci nie musiały długo szukać, by znaleźć coś ciekawego. Najpierw zauważyły nowy but. Zaraz potem drugi, taki sam. Nie miało to żadnego sensu. Przecież buty powinny być różne. Jeden lewy a drugi prawy. A te, które znaleźli, były na jedną nogę. Po chwili zauważyli kolejne buty oraz tabliczkę z imieniem kobiety. To właśnie ta tabliczka miała doprowadzić ich do szalonego odkrycia!
Tak zaczyna się najnowsza część serii “Operacji”, kryminałów stworzonych dla dzieci przez norweskiego pisarza  Jorna Liera Horsta i ilustratora Hansa Jorgena Sandnesa. Trzynasta z kolei część serii trzyma poziom poprzednich książek przygód Biuro Detektywistycznego nr 2.
Tym razem mali detektywi Tiril i Oliver, zmierzają się z nową zagadką związaną z zaginionym statkiem. Sprawa okazuje się dość skomplikowana, ponieważ nasza para śledczych oprócz złota, będzie musiała odnaleźć ludzi odpowiedzialnych za spowodowanie ekokatastrofy.
Czytając tę książkę wasze pociechy na pewno będą się dobrze bawić. Ponadto duże litery sprawiają, że “Operacja wrak” to idealna lektura dla dzieci rozpoczynających przygodę z samodzielnym czytaniem.

Autor – Jørn Lier Horst
Ilustracje – Hans Jørgen Sandnes
Tłumaczenie – Katarzyna Tunkiel
Wydawnictwo – MEDIA RODZINA
Rok wydania – 2019
Oprawa – twarda
Ilość stron – 112
Wiek – 6+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂