Kategorie
książka wiek 7

Pax – wiek 7+

“Pax” Sary Pennypacker to pięknie napisana opowieść o dorastaniu, stracie, przyjaźni, wolności i wojnie. Książka została porównania do wybitnego dzieła Antoine’a de Saint-Exupéry’ego ” Mały Książe” i naprawdę na to zasługuje. Stwierdzenie „stajesz się na zawsze odpowiedzialny za to, co oswoiłeś” to mądrość, która swoją oczywistością zapada głęboko w duszę.
Peter, dwunastolatek opiekuję się lisem i traktuje go jak członka rodziny, jednak w wyniku zbliżającej się wojny musi pozostawić rudego przyjaciela w dzikim lesie. Na domiar złego, ojciec chłopca zostaje wcielony do armii, co powoduje, że Peter zmuszony jest zamieszkać u dziadka kilkaset kilometrów od domu. Groza wojny i rozstanie hartują naszych bohaterów, uczą dojrzałości i szukania własnej tożsamości w nowych warunkach.
Pax (po łacinie pokój), to historia mądra, wzruszającej, która z całą pewnością zapamiętana zostanie przez Was na długi czas. Powieść była nominowana do Goodreads Choice Award w kategorii najlepsza książka dziecięca.

Autor – Sara Pennypacker
Ilustracje – Jon Klassen
Tłumaczenie – Dorota Dziewońska
Wydawnictwo – IUVI
Rok wydania – 2016
Oprawa – miękka
Ilość stron – 300 stron
Wiek – 7+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂