Kategorie
książka wiek 2

Pucio w mieście. Zabawy językowe dla młodszych i starszych dzieci – wiek 2+

Kolejna część przygód dobrze Wam znanego Pucia to gwarantowany hit. Pierwsze przygody naszego bohatera i jego rodziny wykreowane przez Martę Galewską-Kustra pojawiły się na rynku pięć lat temu. Od tego czasu popularność książki wzrasta i to zarówno wśród najmłodszych czytelników, jak i wśród ich rodziców. Marta Galewska w swoich książkach, jako specjalistka z zakresu logopedii i pedagogiki, w umiejętny sposób znalazła równowagę pomiędzy zabawą i nauką, a dzięki ilustracjom Joanny Kłos te dwa elementy stały spójne i przejrzyste. Dzieci w naturalny sposób poznają wymowę, wprawiają się w sztuce opowiadania historii, a nawet próbują samodzielnie czytać.
Tym razem nasz bohater wraz z rodziną zaprosili dziadków do siebie do miasta. Dziadkowie mieszkali na wsi, więc wszyscy byli podekscytowani przygotowywaniem planu zwiedzania wymyślając, co trzeba koniecznie zobaczyć w metropolii. I tak nasi bohaterowie odwiedzili targ, plac budowy, wpadli po drodze do gabinetu weterynaryjnego taty Pucia, w między czasie zrobili zakupy w supermarkecie, potem wybrali się na wystawę do galerii, a na końcu pobawili się w ulubionym parku rodzinki.
„Pucio w mieście” to książka, która jest świetnym narzędziem pracy dla dzieci i rodziców. Dzięki przemyślanej konstrukcji treści i obrazków Wasze pociechy na pewno będą się dobrze bawić i wiele się nauczą. Polecam ją zarówno tym, którzy już znają poprzednie części jak i tym, którzy zetknęli się z nią pierwszy raz.

Autor – Marta Galewska-Kustra
Ilustracje – Joanna Kłos
Wydawnictwo – Nasza Księgarnia
Rok wydania – 2021
Oprawa – twarda
Ilość stron – 40
Wiek – 2+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂