Kategorie
książka wiek 7

Wakacje z duchami – wiek 7+

“Wakacje z duchami” Adama Bahdaja to kolejna książka przygodówka, która wciąga od pierwszych stron młodych czytelników. Po raz pierwszy ukazała się w 1961 roku, natomiast w 1970 roku nakręcono mini serial pod tym samym tytułem.
To historia trzech chłopców: Perełki, Paragona i Mandżara, którzy spędzają wakacje na wsi w leśniczówce państwa Lichoniów, wujostwa Perełki. Zakładają Klub Młodych Detektywów i jak przystało na obrońców prawa oraz tropicieli niewyjaśnionych zdarzeń, zaczęli szukać w okolicy jakiś podejrzanych sytuacji. Nie było to łatwe, wszyscy mieszkańcy wsi, a nawet przyjezdni wydawali się piramidalnie zwyczajni, ale…
Okazja nadarzyła dość niespodzianie. W zamku położonym nad jeziorem zaczęło straszyć! Ta niecodzienna sytuacyjna natychmiast zmusiła chłopców do działania. Dlaczego nagle na zamku w nocy pojawiła się Brunhilda? Kto za tym stoi? Pytań i niewyjaśnionych sytuacji zaczęło pojawiać się coraz więcej. Czy Klub Młodych Detektywów poradzi sobie z tymi wyzwaniami? Sami się przekonajcie.
Na koniec podzielę się z Wami taką refleksją. Czy dzisiaj, wśród kilkunastoletnich chłopców, można znaleźć detektywów? Czy współczesne dzieciaki są w stanie przeżywać takie przygody? Czy zdolność do przygody jest dzisiaj taka sama, jak czterdzieści lat temu? Może książka Adama Bahdaja będzie pozytywną inspiracją dla naszych dzieci.

Autor – Adam Bahdaj
Wydawnictwo – LITERATURA
Rok wydania – 2016
Oprawa – twarda
Ilość stron – 256
Wiek – 7+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂