Kategorie
aktualności książka wiek 4

Boże Narodzenie z ciotką Józefiną – wiek 4+

Czy zdarzyło się Wam kiedyś w popłochu przygotowywać do wizyty kogoś, kogo dawno nie widzieliście? Co wtedy czuliście? Radość, niepokój, ciekawość?
Rodzina Myszowskich z listu dowiaduje się, że na Boże Narodzenie z Ameryki przyjedzie do nich ciotka Józefina. Wielka i znana gwiazda muzyczna, która występowała na prawie wszystkich scenach świata.
Co tu zrobić? Państwo Myszowscy nie widzieli swojej ciotki ładnych kilka lat i nie mają pojęcia jak przyjąć tak sławną personę w swoich skromnych progach? Może ma jakieś specyficzne wymagania i potrzeby, a oni są przecież zwykłymi szarymi myszkami.
“Boże Narodzenie z ciotką Józefiną” to piękna książeczka o wartościach rodzinnych, przyjaźni, potrzebie bezpieczeństwa i radości wspólnego spędzania czasu. Pokazuję też, jak czasami niepotrzebnie wpadamy w stereotypowe myślenie, które może popsuć coś, co jest ważne, niezależne od statusu, pochodzenia i doświadczeń.
Warto też zwrócić uwagę na nastrojowe ilustracje Martina Matosa, które w cudowny i kompletny sposób oddają emocje zawarte w opowieści. Gorąco polecam 🙂

Autor – Michael Engler
Ilustracje – Martin Matos
Tłumaczenie – Urszula Pawlik
Wydawnictwo – ESTERI
Rok wydania – 2019
Oprawa – twarda
Ilość stron – 32
Wiek – 4+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂