Kategorie
aktualności książka wiek 3

Milion miliardów Świętych Mikołajów – wiek 3+

Jak to jest, że Mikołaj na czas wszystkim dzieciom przynosi prezenty? Przecież jest jeden! “Milion miliardów Świętych Mikołajów” Hiroko Motai daje fantastyczną odpowiedź na te dylematy.
Kiedy na Ziemi zaczęło nas przybywać, Święty Mikołaj poprosił Boga, żeby go zmienił na dwóch Mikołajów, potem na trzech, czterech itd. I wszystko szło jak z płatka do momentu, kiedy każdy Święty był tak mały, bo musicie wiedzieć, że za każdym razem, kiedy Mikołajów przybywało stawali się coraz mniejsi, że nie był wstanie unieść już prezentów. Ale w tej kwestii autorka również poradziła sobie znakomicie. Po prostu Mikołaje w Święta wchodzą nam do ucha i szepczą, co mamy kupić pod choinkę naszym pociechom. Proste, prawda?
“Milion miliardów Świętych Mikołajów” to świąteczny picturebook, który dzięki pomysłowej treści i sympatycznym ilustracjom Mariki Maijali, wciągnie Wasze maluchy w świąteczną atmosferę. Was natomiast, uratuję od widoku rozczarowanej buzi dzieciaków, które rozpoznały wujka przebranego za Mikołaja. Przecież już teraz wszyscy wiedzą, Święty Mikołaj jest w każdym z nas.

Autor – Hiroko Motai
Ilustracje – Marika Maijala
Tłumaczenie – Karolina Iwaszkiewicz
Wydawnictwo – DWIE SIOSTRY
Rok wydania – 2019
Oprawa – twarda
Ilość stron – 40
Wiek – 3+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂