Kategorie
aktualności książka wiek 3

Dokąd niedźwiedzie wędrują nocą? – wiek 3+

Dokąd niedźwiedzie wędrują nocą? Te z przedszkola, które narysowały dzieci, wędrują w różne miejsca. Kiedy tylko zamkną się drzwi za ostatnim dzieckiem, zwierzaki schodzą z obrazków i odwiedzają się nawzajem, spotykają w umówionych miejscach i mają wiele ciekawych przygód.
Książeczka Katarzyny Zielińskiej zaprasza Wasze pociechy do świata fantazji i snucia opowieści o tym, co może dziać się w nocy w ich przedszkolach z zabawkami, sprzętami, czy rysunkami. Uczy też, że mimo naszych różnic w charakterze, przyzwyczajeniach, wyglądzie, czy potrzebach, jeżeli tylko chcemy, zawsze możemy się dogadać i dobrze bawić. To pokazały przecież w książeczce niedźwiedzie, które przekonały się, że ocenianie tylko po wielkości, czy kolorze sierści może być bardzo mylące.
Historia “Dokąd niedźwiedzie wędrują nocą?” została nagrodzona w V Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren na współczesną książkę dla dzieci i młodzieży, zorganizowanym przez Fundację „ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom” we współpracy z wydawnictwami: Literatura, Nasza Księgarnia i Publicat, pod honorowym patronatem Ambasady Szwecji, Biblioteki Narodowej oraz Instytutu Książki przy finansowym wsparciu Fundacji PZU oraz Fundacji AMF „Nasza Droga”.

Autor – Katarzyna Zielińska
Ilustracje – Iwona Cała
Wydawnictwo – Papilon
Rok wydania – 2020
Oprawa – twarda
Ilość stron – 64
Wiek – 3+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂