Kategorie
aktualności książka wiek 5

Karolcia – wiek 5+

Z pewnością każdy z Was gdzieś w głębi duszy ma taki zestaw ulubionych książek z dzieciństwa, które wywołują miłe wspomnienia i uśmiech na twarzy. Co jakiś czas przypominam na naszym blogu te tytuły, które bawiły i uczyły nas, kiedy byliśmy dziećmi. Przecież świat nie żyje tylko nowościami, prawda?
Tym razem chciałbym zachęcić Wasze maluchy do sięgnięcia po przygody Karolciautorstwa Marii Krüger. Od napisania przygód sympatycznej dziewczynki minęło prawie 60 lat, a mimo to historia nadal zachwyca kolejne pokolenia dzieci.
Naszą bohaterkę poznajemy w trakcie przeprowadzki do nowego domu. Tuż przed opuszczeniem starego mieszkania Karolcia znajduje w szparze podłogi tajemniczy, błękitny koralik, który jak się potem okazuje posiadał magiczne moce. Potrafił spełniać życzenia. Dzięki temu odkryciu Karolcię i jej przyjaciela Piotrka spotyka wiele niesamowitych przygód. Latają taksówką, są niewidzialni, potrafią przywołać kurę i wiele innych magicznych historii. Muszą jednak uważać, ponieważ ściga ich zła czarownica Filomena, która też chce mieć koralik i czerpać z jego mocy. Po pewnym czasie okazuje się, że koralik traci swój kolor i magię, a sprawia to każde życzenie wypowiedziane przez dzieci. Od tej chwili postanowiły zacząć oszczędzać jego energię i zatrzymać ją na specjalną okazję. Co się wydarzy? Czy uda im się pokonać Filomenę i jakie będzie ostatnie życzenie? Wasze dzieciaki będą zachwycone czytając z Wami lub sami tę książkę. Ona nie tylko bawi i wzrusza, ale także uczy. Pokazuje, że trzeba być wrażliwym na potrzeby innych oraz przekonuje, że myśląc o innych, sami na tym zyskujemy. 
“Karolcia” Marii Krüger wpisana jest do podstawy programowej Ministerstwa Edukacji Narodowej jako lektura obowiązkowa dla uczniów klasy drugiej szkoły podstawowej.

Autor – Maria Krüger
Ilustracje – Halina Bielińska
Wydawnictwo – Siedmioróg
Rok wydania – 2020 (wznowienie)
Oprawa – miękka
Ilość stron – 136
Wiek – 5+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂