Kategorie
aktualności książka wiek 6

Jeszcze większa księga detektywa Pozytywki – wiek 6+

Detektyw Pozytywka to bardzo lubiany przez dzieci bohater, który od wielu lat uczy i bawi małych czytelników, rozwiązując z nimi różne zagadki detektywistyczne. Wydawnictwo Nasza Księgarnia niedawno sprawiło naszym pociechom sporą niespodziankę. Na półkach naszych księgarń pojawił się zbiór wszystkich przygód naszego sympatycznego bohatera zebranych w jednej książce pt. “Jeszcze większa księga detektywa Pozytywki”. Mali czytelnicy znajdą tu książki: “Detektyw Pozytywka”, “Nowe kłopoty detektywa Pozytywki”, “Pamiątki detektywa Pozytywki”, “Wakacje detektywa Pozytywki”, “Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki” i “Wielki powrót detektywa Pozytywki”. Autor Grzegorz Kasdepke dołożył też zupełnie nowe opowiadanie stworzone specjalnie dla tego wydania.
Wszystkie historie napisane są w formie zagadek, których rozwiązania dzieciaki znajdą na końcu książki. Jednak dużo radości i satysfakcji Wasze pociechy będą miały, kiedy dzięki spostrzegawczości, wnioskowaniu, logice i wiedzy, same rozwikłają detektywistyczne łamigłówki.
Historie naszego bohatera to nie tylko zabawa w detektywa. Mali czytelnicy znajdą w nich sporo ciekawostek o świecie, o zachowaniach ludzi, prawach fizyki, zjawiskach pogodowych, a nawet o zasadach ortografii. Styl Grzegorza Kasdepke i świetne ilustracje, których autorem jest Piotr Rychel sprawiają, że czytanie opowiadań o detektywie Pozytywce, to czysta przyjemność. Gorąco polecam, satysfakcja dobrej zabawy i nauki gwarantowana.

Autor – Grzegorz Kasdepke
Ilustracje – Piotr Rychel
Wydawnictwo – Nasza Księgarnia
Rok wydania – 2021
Oprawa – twarda
Ilość stron – 320
Wiek – 6+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂