Kategorie
aktualności książka wiek 6

Julia łapie za słówka – wiek 6+

“Julia łapie za słówka” autorstwa Petry Dvořákovej to książka, której treść przerosła moje oczekiwania. Jest to piękna lektura o niezwykle ważnej tematyce. Mimo że historia porusza trudne tematy, autorka zdołała przedstawić je w sposób przystępny i zrozumiały dla młodego czytelnika.
Julia, główna bohaterka, musi poradzić sobie z trudnymi definicjami takimi jak rozwód, choroba alkoholowa, kredyt czy wymówka. Ta mała dziewczynka, która jest narratorką opowieści, niespodziewanie zmierza się z ciężarem dorosłego życia. Choroba alkoholowa jej matki doprowadza do rozwodu po którym dziewczynka przeprowadzka na wieś do nowej partnerki taty, gdzie poznaje jej dwóch synów. Julia stawia czoła nowym wyzwaniom w życiu, a jednocześnie zgłębia i analizuje skomplikowane słowa, które stają się dla niej narzędziem do zrozumienia otaczającego ją świata.
Autorka odważnie podejmuje niełatwy temat, jakim jest konfrontacja dziecka z trudnościami życia dorosłych. Czytając tę książkę, napotyka się na różnorodne emocje. Historia momentami ściska za serce, wywołuje łzy, a czasami wywołuje uśmiech na twarzy. Jest to prawdziwy kolaż emocji.

“Julia łapie za słówka” to niezwykle ważna lektura, która porusza trudne tematy z perspektywy dziecka. Książka ta uczy empatii i pomaga zrozumieć, że życie nie zawsze jest proste, ale można znaleźć siłę i zrozumienie w słowach. Polecam tę książkę zarówno dzieciom, jak i dorosłym, ponieważ przekazuje uniwersalne przesłanie o mocy i znaczeniu słów w naszym życiu.

Autorka – Petra Dvořáková
Ilustracje – Katarina Gasko
Tłumaczenie – Julia Różewicz
Wydawnictwo – Dwukropek
Rok wydania – 2023
Oprawa – twarda
Format – 23 x 23 x 16 cm
Ilość stron – 190
Wiek – 6+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz