Kategorie
aktualności książka wiek 7

Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych – wiek 7+

,,Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych” to świetny przewodnik podróżniczy Aleksandry i Daniela Mizielińskich, który zabiera małych (i nie tylko) czytelników do świata parków, rezerwatów i puszcz oraz pokazuje jak ważne jest istnienie takich miejsc dla ekosystemu zwierząt i ludzi.
 Jednak „Którędy do Yellowstone?” to nie jest zwykły przewodnik. To opowieść o trójce przyjaciół, którzy przemierzają różnorodne krainy podziwiając niezliczone gatunki roślin i zwierząt.
Wszystko zaczyna się w Białowieskim Parku Narodowym, gdzie poznajemy Kubę i Ulę, czyli żubra europejskiego i wiewiórkę pospolitą. Kuba dostaje zaproszenie do odwiedzin od swojej kuzynki Dakoty, która jest bizonem i zamieszka w Parku Narodowym Yellowstone. Nasz bohater z początku niechętnie podchodzi do tego pomysłu, ale jego przyjaciółka wiewiórka wraz z gołębiem Filipem w końcu przekonują żubra i wszyscy wyruszają za wielką wodę.
Zwierzaki nie tylko odwiedzają Amerykę ale trafiają m.in. do Parku Narodowego Fiordlandu w Nowej Zelandii, Parku Narodowego Namib-Naukluft w RPA, czy Parku Narodowego Grenlandii.
Za każdym razem poznają wiele ciekawostek o mieszkańcach tych miejsc.
,,Którędy do Yellowstone? Dzika podróż po parkach narodowych” to książka, której nie może go zabraknąć w dziecięcej biblioteczce. Niejeden maluch, czy dorosły zapragnie spakować plecak i ruszyć śladem przesympatycznych bohaterów.

Autor – Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Ilustracje – Aleksandra i Daniel Mizielińscy
Wydawnictwo – Dwie Siostry
Rok wydania – 2020
Oprawa – twarda
Ilość stron – 128
Wiek – 7+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂