Kategorie
aktualności książka wiek 2

Kuku szuka szczęścia – wiek 2+

Czym jest szczęście? Wiele już o tym napisano, ale chyba każdy się zgodzi, że czujemy się szczęśliwi, kiedy jesteśmy zadowoleni z życia. Kiedy mamy wewnętrzną siłę, która pozwala nam patrzeć na świat optymistycznie, a własne życie uważamy za udane, wartościowego i sensowne.
Jak taką postawę przekazać naszym dzieciakom? Oczywiście każdy z Was ma swoje sposoby, ale przeczytajcie z maluchami “Kuku szuka szczęścia” Moniki Kamińskiej z pięknymi ilustracjami Andrzeja Tylkowskiego. To książeczka, która w ciepły i prosty sposób pokazuje dzieciom, czym jest szczęście.
Kuku, bohater książki, ma urodziny. Każdy, kto składa mu życzenia, życzy mu szczęścia. Skoro wszyscy są tacy jednomyślni, to coś w tym musi być? – zastanawiał się chłopiec. Postanowił więc, poszukać tego szczęścia. Koniecznie chciał je dotknąć i złapać, ale nigdzie nie mógł go znaleźć. Z pomocą przychodzi mama, która z maminą troskliwością wytłumaczyła mu, czym jest szczęście i gdzie je znaleźć.
To już druga książeczka Moniki Kamińskiej po „Kuku i historia pępka”, która zresztą spotkała się z ogromnym entuzjazmem Małych i Dużych czytelników. Mogliśmy się o tym sami przekonać, goszcząc Panią Monikę w naszej księgarni Kofifi.

Autor – Monika Kamińska
Ilustracje – Andrzej Tylkowski
Wydawnictwo – MAMANIA
Rok wydania – 2019
Oprawa – twarda
Ilość stron – 42
Wiek – 2+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂