Kategorie
aktualności książka wiek 6

Sekretna historia ludzkich skarpetek tom 2 – wiek 6+

Wciągnąłem się w drugi tom tej wyjątkowej serii i nie żałuję! “Sekretna Historia Ludz… Skarpetek: Tom 2” to znakomita kontynuacja fascynującej opowieści, która zdobyła serca dzieci i dorosłych. Historia jest opisana w niesamowicie zabawny sposób, jednocześnie edukując i odkrywając przed czytelnikami tajemnice historii, sztuki i nauki.
Ta seria niezwykle ciekawie łączy wydarzenia historyczne z barwnym światem skarpetek, nadając opowieści unikalny urok. Czy wiecie, że skarpetki mogą kryć w sobie niezwykłe sekrety?
W tej części odkrywamy, jakie wydarzenia od renesansu do współczesności miały wpływ na skarpetki i jak skarpetki wpłynęły na wydarzenia. Od skarpetek na Morzu Południowochińskim po historię Mona Lisy, od skarpetek na Dzikim Zachodzie po tajemnicę powstania Opowieści wigilijnej – to tylko kilka zaskakujących przykładów tego, co można odkryć w tej pasjonującej lekturze.
Autorka Justyna Bednarek oraz ilustrator Daniel de Latour wspaniale komponują tekst i obrazy, tworząc pełen humoru i ciekawostek świat, który z pewnością przyciągnie młodych czytelników. To wyjątkowe połączenie wiedzy historycznej, wyobraźni i odrobiny nonsensu sprawia, że lektura jest nie tylko edukacyjna, ale również bawiąca.
Książka nie tylko odkrywa tajemnice minionych wydarzeń, ale również pobudza wyobraźnię czytelnika i zachęca do zadawania pytań. Przekonujemy się, że historię można opowiadać na wiele różnych sposobów, a skarpetki – mimo że wydają się zwykłymi przedmiotami – mają w sobie magię, która może wpłynąć na bieg wydarzeń.
Nie sposób nie docenić rozmachu i kreatywności autorki i ilustratora w tworzeniu tej serii. Książka jest bogato ilustrowana, co sprawia, że staje się ona atrakcyjna wizualnie i przyjemna w lekturze.
Bez wątpienia “Sekretna Historia Ludz… Skarpetek: Tom 2” to lektura, która wciągnie młodszych czytelników w pasjonujący świat wydarzeń historycznych, jednocześnie zachęcając ich do poszukiwania tajemnic i ciekawostek w otaczającym ich świecie.
Jeśli poszukujecie fascynującej i nietypowej lektury dla dzieci, ta książka z pewnością spełni Wasze oczekiwania.

Tu kupisz książkę

Autorka – Justyna Bednarek
Ilustracje – Daniel de Latour
Wydawnictwo – Poradnia K
Rok wydania – 2023
Oprawa – twarda
Format – 24 x 2 x 17 cm
Ilość stron – 200
Wiek – 6+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz