Kategorie
aktualności książka wiek 1

A kuku! Słońce – wiek 1+

Kiedy szukamy idealnej książeczki dla najmłodszych czytelników, zawsze poszukujemy połączenia edukacji i rozrywki.
“A kuku! Słońce” autorstwa Camilli Reid to właśnie taka perełka, która w pełni spełnia te oczekiwania. Autorka doskonale rozumie, że do serc dzieci najmocniej przemawiają obrazy i ruchome elementy, dlatego stworzyła tę uroczo ilustrowaną kartonową książeczkę, która w mistrzowski sposób pozwala rodzicom przekazać maluchom wiedzę na temat otaczającego świata, podczas radosnej zabawy.
Na zaledwie ośmiu stronach tej kolorowej książeczki kryje się skarbnica wiedzy i radości. Tekst składający się z powtarzających się słów “A kuku!” jest nie tylko przyjemny dla małych uszu, ale także stymuluje interakcję. Dzieci mogą za pomocą ruchomych elementów, umieszczonych na grubych kartkach, wchodzić w interakcje ze światem przedstawionym. Proste, ale pełne wyrazu ilustracje Ingeli P. Arrhenius w połączeniu z różnorodnymi interaktywnymi elementami tworzą wizualne doznania, które maluchy pokochają.
Książeczka zachwyca swoją kolorystyką – intensywne, wyraziste barwy przyciągają wzrok i sprawiają, że mały czytelnik nie będzie w stanie oderwać oczu od stron. Proste rysunki doskonale oddają treści przekazywane przez tekst, co sprawia, że dziecko bez trudu zrozumie prezentowane zjawiska i elementy świata. Ruchome elementy, takie jak przesuwane kartki czy miejsca do wkładania paluszków, zapewniają interaktywność i dodatkową dawkę zabawy, a przy okazji pomagają przekazywać podstawową wiedzę o otoczeniu.
Podsumowując, książeczka “A kuku! Słońce” to prawdziwy skarb dla rodziców szukających wartościowych i atrakcyjnych książek dla swoich pociech. Dzięki wspaniałemu połączeniu barwnych ilustracji, interaktywności i przemyślanego przekazu edukacyjnego, ta pozycja stanowi doskonałą okazję do nauki poprzez zabawę. Camilla Reid i Ingela P. Arrhenius stworzyły książeczkę, które zachwyci zarówno dzieci, jak i rodziców, tworząc niezapomniane chwile spędzone razem w odkrywaniu świata.

Autorka – Camilla Reid
Ilustracje – Ingela P. Arrhenius
Tłumaczenie – Anna Maria Sarmiento
Wydawnictwo – adamada
Rok wydania – 2022
Oprawa – twarda (kartonówka)
Format – 19 x 2 17 cm
Ilość stron – 8
Wiek – 1+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz