Kategorie
aktualności książka wiek 3

Sposób na złość – wiek 3+

“Sposób na złość” Hallee Adelman to niezwykła książka dla dzieci, która bawi, uczy i porusza zarazem. Główną bohaterką jest Kaja, mała dziewczynka, która potrafi być prawdziwą złośnicą. Przyjdzie jej zmierzyć się z emocjami, które znają niemalże wszyscy maluchy. Autorka doskonale oddaje ten trudny moment w życiu dziecka, kiedy złość może wydawać się nie do opanowania.
Kaja to postać, z którą każde dziecko może się utożsamić. Jej złość wydaje się być uzasadniona, gdyż młodszy brat i piesek robią takie rzeczy, które niejednego małego czytelnika wyprowadziłby z równowagi. Kaja jest tak bardzo zła, że zaczyna wyładowywać swoje emocje na kamieniach i patykach napotkanych na swojej drodze do szkoły. Autorka zgrabnie pokazuje, jak trudno jest dzieciom zrozumieć i radzić sobie z tak silnymi emocjami.
Jednak “Sposób na złość” to nie tylko opowieść o złości Kaji, to także nauka o tym, że złe emocje nie służą nikomu. Autorka przypomina, że działania podejmowane pod wpływem takich emocji mogą czasem być nieodpowiednie.
Książka wspiera rodziców. którzy często stawiają sobie pytanie, jak zachować się wobec wybuchów złości swojego dziecka. Na te trudne pytania odpowiada psycholog Małgorzata Musiał, która na końcu książki dzieli się kilkoma cennymi wskazówkami dla opiekunów.
Trzeba też wspomnieć o ilustracjach Sandry de la Prada, są nie tylko piękne, ale też doskonale oddają emocje bohaterów. Duże litery i przemyślana szata graficzna sprawiają, że dzieci mogą śmiało próbować czytać samodzielnie.
Twarda oprawa i przepiękne wydanie czynią tę książkę nie tylko edukacyjną, ale i estetyczną gratką dla najmłodszych czytelników. Zachęcam zarówno dzieci, jak i rodziców, do wspólnego czytania “Sposobu na złość”. To doskonała okazja do spędzenia czasu razem, dobrej zabawy i nauki o tym, że emocje są częścią naszego życia, warto je rozumieć i nauczyć się je kontrolować.

Tu kupisz książkę

Autorka – Hallee Adelman
Ilustracje – Sandra de la Prada
Tłumaczenie – Agnieszka Pokojowska
Wydawnictwo – Słowne
Rok wydania – 2021
Oprawa – twarda
Format – 26 x 1 x 21 cm
Ilość stron – 36
Wiek – 3+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz