Kategorie
aktualności książka wiek 3

Sposób na zazdrość – wiek 3+

“Sposób na zazdrość” to kolejna poruszająca historia z serii “Sposób na emocje” autorstwa niezwykle utalentowanej autorki Hallee Adelman. Książka ta opowiada o Zuzi, małej artystce o wielkim sercu, która uwielbia rysować. Jednak nikt nie zdaje sobie sprawy, jak trudno jest jej znaleźć swoje miejsce w świecie sztuki, szczególnie wtedy, gdy jej utalentowana koleżanka zbiera całą uwagę i pochwały. Zuzia staje się ofiarą zazdrości, emocji, która rośnie i pochłania ją.
Historia ta jest oparta na doświadczeniach bliskich każdemu dziecku. Zuzia jest postacią, z którą dzieci mogą się identyfikować. Zazdrość, ta trudna i niełatwa do ogarnięcia emocja, jest tematem centralnym, który w książce poruszany w sposób delikatny i zrozumiały dla dzieci. Czy Zuzi uda się poradzić sobie z tą emocją?
Książka nie tylko pokazuje, skąd może brać się zazdrość i jak wpływać na nasze relacje z innymi, ale również daje wskazówki, jak sobie z nią radzić. To ważna lekcja dla dzieci mówiąca o tym, że warto przyznać się do błędów i zrozumieć swoje emocje.
Dodatkowo, seria “Sposób na emocje” ma jeszcze jedną wartość. Oprócz emocjonalnej historii dla dzieci, zawiera też notę merytoryczną dla rodziców autorstwa Małgorzaty Musiał. To cenna pomoc dla rodziców w rozmowach z dziećmi na temat emocji i zachowań społecznych.
Podsumowując, “Sposób na zazdrość” to piękna i mądra książka, która uczy dzieci o emocjach, relacjach z innymi oraz wartości przyznawania się do błędów. To lektura, która nie tylko porusza, ale i kształtuje młode umysły, ucząc je ważnych życiowych lekcji. Seria “Sposób na emocje” z pewnością zasługuje na uwagę i miejsce w biblioteczce każdej rodziny.

Tu kupisz książkę

Autorka – Hallee Adelman
Ilustracje – Karen Wall
Tłumaczenie – Agnieszka Pokojowska
Wydawnictwo – Słowne
Rok wydania – 2021
Oprawa – twarda
Format – 26 x 1 x 21 cm
Ilość stron – 36
Wiek – 3+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz