Kategorie
aktualności książka wiek 3

Sposób na smutek – wiek 3+

“Sposób na smutek” to jedna z ujmujących opowieści z serii “Sposób na emocje”. Ta książka dotyka tematu smutku i samotności, które są nie raz towarzyszą każdemu dziecku.
Główny bohater, Kuba, doświadcza smutku po tym, jak jego najlepszy przyjaciel przeprowadza się i nie będą już tak często mogli się widywać. Ta zmiana wpływa na Kubę, a jego smutek nie znika nawet wtedy, gdy mama próbuje go pocieszyć.
Historia Kuby i jego smutku jest opowiedziana w sposób, który jest bliski każdemu dziecku. Dzieci często doświadczają emocji, które nie zawsze potrafią zrozumieć czy wyrazić. Ta książka jest idealnym narzędziem, które pomaga dzieciom zrozumieć, że smutek jest normalną częścią życia, ale także uczy, jak sobie z nim radzić.
Seria “Sposób na emocje” to nie tylko poruszające opowieści dla dzieci, ale także praktyczne narzędzia, które pomagają dzieciom zrozumieć, jak działają ich emocje i jak wpływają na ich życie oraz życie innych. Książki oferują proste, zrozumiałe dla dzieci wskazówki, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach emocjonalnych.
Dodatkowo, każda książka z tej serii zawiera notę merytoryczną dla rodziców autorstwa Małgorzaty Musiał, co czyni ją cenną pomocą dla rodziców w rozmowach z dziećmi na temat emocji i zachowań społecznych.
Podsumowując, “Sposób na smutek” to wzruszająca i mądra książka, która uczy dzieci o smutku, samotności i sposobach radzenia sobie z tymi trudnymi emocjami. To książka, która nie tylko porusza, ale i kształtuje młode umysły, ucząc ważnych życiowych lekcji. Seria “Sposób na emocje” to zdecydowanie wartościowa pozycja dla każdej rodziny, pomagająca dzieciom lepiej zrozumieć siebie i swoje emocje.

Tu kupisz książkę

Autorka – Hallee Adelman
Ilustracje – Karen Wall
Tłumaczenie – Agnieszka Pokojowska
Wydawnictwo – Słowne
Rok wydania – 2021
Oprawa – twarda
Format – 26 x 1 x 21 cm
Ilość stron – 36
Wiek – 3+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz