Kategorie
aktualności książka wiek 8

Śrubek i tajemnice Maszynerii – wiek 8+

„Śrubek i tajemnice Maszynerii” Jana Bliźniaka to książka, która wciąga od pierwszej strony. W opisanej historii niejeden młody czytelnik będzie szukał analogii do obecnej sytuacji pandemicznej, jednak intencja autora była zupełnie inna, ale po kolei.
Śrubek, główny bohater, mieszka w dużej metropolii Maszynerii, gdzie nagle wybucha epidemia wirusa, na którego nie można znaleźć skutecznego lekarstwa. Groźna choroba atakuje mieszkańców z zaskoczenia. Wszyscy zarażeni zaczynają się zachowywać według rządu nieracjonalnie, wręcz nawet szalenie. W związku z tym władze, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się niebezpiecznej infekcji, zamykają chore roboty w wyizolowanym miejscu zwanym Warsztatem. Niestety jednym z zakażonych jest ojciec Śrubka. Nasz bohater obserwując zachowania rządu zaczyna mieć pewne podejrzenia i nie wierzy w przedstawianą przez nich wersję powstania choroby. Postanawia więc wspólnie z przyjaciółmi poznać prawdę. Odnajdują dowody, że rząd kłamie i nie panuje nad sytuacją. Jak to odkrycie wpłynie na dalsze losy mieszkańców Maszynerii? Czy wirus zostanie pokonany?
Śrubek i tajemnice Maszynerii” to naprawdę dobra powieść. Spodoba się nie tylko starszym czytelnikom, ale też niejednemu dorosłemu. Historia Śrubka jest dość spójna i potrafi zainteresować i wciągnąć czytelnika. To historia, która każe się zastanowić, czy bohaterowie postępują słusznie, czy warto mieszać się w politykę, czy kompromis jest zawsze pożądaną wartością, czym jest wolność i wiele innych ważnych tematów. Polecam.

Tu kupisz książkę

Autor – Jan Bliźniak
Ilustracje – Grażyna Rigall
Wydawnictwo – Adamada
Rok wydania – 2020
Oprawa – twarda
Ilość stron – 176
Wiek – 8+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂