Kategorie
aktualności książka wiek 12

Strażnik klejnotu – wiek 12+

Ulka nie znosiła Felka. Uważała go za dziwaka i „kosmitę”, który jedyne co lubił, to uczyć się. Zresztą Felek też nie przepadał za Ulką. Na sama myśl o niej mocno zaciskał szczękę, aż bolały go zęby. Unikał jej jak ognia. Ulka była mistrzynią w dokuczaniu Feliksowi.
Jednak los sprawił, że ich ścieżki mocno się splotły. Wszystko przez nauczycielkę od języka polskiego, która przydzieliła im wspólne zadanie. Mieli udać się do Muzeum Chopina i na podstawie wystawy stworzyć wywiad z kompozytorem. Masakra.
Nie mieli jednak pojęcia, że ich wyprawa podczas Nocy Muzeów będzie miała nieoczekiwany finał.W pewnym momencie, przemierzając sale wystawowe zostali przeniesieni w czasie.
Był rok 1622. Warszawa króla Zygmunta III Wazy przywitała ich rozmokłymi i porozcinanymi koleinami ulicami. Drewnianymi chałupami i końmi, które z mozołem ciągnęły wyładowane czymś wozy. Zdumienie pary nastolatków było nie do opisania. Ale to był tylko początek. Feliks i Ulka szybko przekonują się, że wpadli w wir niewiarygodnej przygody, która miała na celu…. A to już sami musicie sprawdzić.
„Strażnik klejnotu” Katarzyny Rygiel to powieść, którą czyta się jednym tchem. Historia jest pełna niezwykłych wydarzeń, zwrotów akcji, gdzie magia i fantazja przeplatają się z faktami i autentycznymi postaciami starej Warszawy.

„Strażnik klejnotu” to książka, którą polecam czytelnikom powyżej 12 roku życia. Niebanalna akcja i spora dawka ciekawostek o starej Warszawie na pewno spodobają się młodym czytelnikom.
Książka zdobyła nagrodę „Książki roku 2021” iBbY.

Autorka – Katarzyna Rygiel
Ilustrator – Przemek Szukaj (okładka)
Wydawnictwo – Dwukropek
Rok wydania – 2021
Oprawa – twarda
Format – 14.5 x 20.3 cm
Ilość stron – 456
Wiek – 12+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz