Kategorie
aktualności książka wiek 7

W Dolinie Muminków – wiek 7+

Trzeci tom przygód Muminków pt. “W Dolinie Muminków” Tove Janssona to czarująca opowieść, która z pewnością przyciągnie zarówno małych, jak i dużych czytelników.
Fabuła książki rozpoczyna się od wyjątkowego wydarzenia – Muminek i jego przyjaciele odkrywają tajemniczy kapelusz na szczycie pobliskich gór. To, co początkowo wydaje się niewinnym znaleziskiem, okazuje się być kluczem do niezwykłych przygód. Kapelusz jest bowiem zaczarowany i nie wiadomo, co wydarzy się, gdy coś znajdzie się w jego wnętrzu. Autorka zabiera nas w fascynujący świat magicznych transformacji, które nie zawsze są przewidywalne. Latające obłoczki i sok malinowy to tylko niektóre z efektów ubocznych, a czytelników czekają niespodzianki i śmiech, gdy postaci zamieniają się w dziwne stworzenia.
Książka ma wiele atutów, które sprawiają, że sięgają po nią zarówno ci, którzy dorastali w towarzystwie Muminków, jak i nowi czytelnicy. Autorka zachwycająco oddaje charakterystyczny klimat Doliny Muminków. Jednym z ciekawych elementów tej opowieści jest postać Buki. W przeciwieństwie do wersji serialowej, książkowa Buka jest bardziej przystępna i nie tak przerażająca. Może to być zaskoczeniem dla tych, którzy zapamiętali ją inaczej, ale to tylko pokazuje, jak różnorodne mogą być interpretacje postaci. Czytanie przygód Muminków to wspaniały sposób na oderwanie się od codziennej rzeczywistości i wrócenie do urokliwego świata dziecięcej wyobraźni.
“W Dolinie Muminków” to urocza i pełna magii książka, która zachwyci zarówno dzieci, jak i dorosłych. Przygody Muminka i jego przyjaciół, a także odrobina tajemnicy i humoru, tworzą doskonałą mieszankę, która z pewnością dostarczy wiele radości czytelnikom. To lektura, która sprawi, że nawet ci, którzy nie są już dziećmi, zatęsknią za beztroskim światem Muminków. Tom trzeci serii zdecydowanie zasługuje na uwagę i jest obowiązkową pozycją na półce każdego miłośnika Muminków.

Autorka – Tove Jansson
Ilustracje – Tove Jansson
Tłumaczenie – Irena Szuch-Wyszomirska
Wydawnictwo – Nasza Księgarnia
Rok wydania – 2023
Oprawa – twarda
Format – 14 x 19 cm
Ilość stron – 192
Wiek – 7+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz