Kategorie
aktualności książka wiek 8

Wielcy odkrywcy – wiek 8+

Książka “Wielcy Odkrywcy” Marcina Jamkowskiego to prawdziwa perełka w literaturze dziecięcej, która wprowadza młodych czytelników w fascynujący świat wielkich odkrywców. To niezwykłe dzieło przybliża sylwetki postaci, których osiągnięcia zmieniły świat, pozostawiając niezapomniany ślad w historii ludzkości.
Autor, były redaktor naczelny “National Geographic”, dziennikarz i podróżnik, Marcin Jamkowski, doskonale wie, jak przyciągnąć uwagę małych czytelników. Książka jest napisana w sposób przystępny i zrozumiały dla ośmiolatków, co pozwala zrozumieć im i docenić wielkie osiągnięcia odkrywców. Tekst jest podzielony na krótkie, dwustronicowe opisy poszczególnych bohaterów, co ułatwia czytanie i zachęca do odkrywania kolejnych historii.
Jednak to nie tylko słowa sprawiają, że “Wielcy Odkrywcy” wyróżniają się spośród innych książek dla dzieci. Ilustracje autorstwa Karola Banacha są prawdziwym dziełem sztuki. Pełne abstrakcyjnych kształtów, pomarańczy, fioletów i niebieskości, zapraszają dzieci do fascynującej podróży w świecie wyobraźni. Każda ilustracja jest prawdziwym arcydziełem, które nie pozwala oderwać od nich wzroku.
Książka ta nie tylko przekazuje informacje na temat wielkich odkrywców, ale także inspiruje młodych czytelników do odkrywania świata i dążenia do osiągnięć. Wprowadza ich w niezwykłą podróż w odległe czasy i miejsca, gdzie żyli i działali tacy wybitni odkrywcy, jak Krzysztof Kolumb, Roald Amundsen, Jacques Cousteau czy Neil Armstrong. To nieocenione źródło inspiracji dla dzieci, które mogą marzyć o wielkich podróżach i odkryciach.
Podsumowując, książka “Wielcy ludzie: Odkrywcy” to pozycja obowiązkowa w bibliotece każdego małego odkrywcy. Autor wraz z ilustratorem stworzyli dzieło niezwykle ciekawe, wciągające i inspirujące.

Tu kupisz książkę

Autor – Marcin Jamkowski
Ilustracje – Karol Banach
Wydawnictwo – Dwukropek
Rok wydania – 2017
Oprawa – twarda
Format – 25 x 29 cm
Ilość stron – 120
Wiek – 8+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz