Kategorie
aktualności książka wiek 3

Hotel dla Uczuć – wiek 3+

Książka “Hotel dla Uczuć” Lidii Brankovic to magiczna podróż przez krainę emocji, która zachwyca i uczy jednocześnie.
Dzieci, przywitajcie się z wyjątkowym miejscem, gdzie każde uczucie jest traktowane z szacunkiem i zrozumieniem.
Ta urocza opowieść jest idealnym narzędziem do rozmów z dziećmi na temat emocji i sposobów radzenia sobie z nimi.
Autorka przenosi nas do “Hotelu dla Uczuć”, miejsca, gdzie emocje stają się gośćmi o szczególnych potrzebach. Przebywają tu różnorodne uczucia, a każde z nich ma swoją wyjątkową cechę. Złość jest głośna i wymaga przestrzeni do wyrażenia swoich uczuć, smutek jest cichy i czasem zalewa łazienkę swoim płaczem, a wdzięczność kocha naturę i chodzi na spacery. Ta wspaniała gama emocji jest pięknie przedstawiona w sposób zrozumiały dla dzieci.
“Hotel dla Uczuć” jest nie tylko zabawny, ale także edukuje. Przez tę urokliwą opowieść dzieci mogą nauczyć się, że emocje są naturalne i że nie ma złych uczuć. To doskonały punkt wyjścia do rozmów z dziećmi na temat ich własnych emocji, zachęcając do wyrażania ich w zdrowy sposób.
Książka przypomina nam, że każda emocja ma swoje miejsce i znaczenie. Ilustracje w książce są piękne i kolorowe, co przyciąga uwagę dzieci i pomaga im lepiej zrozumieć opowieść. Tekst jest napisany prostym, zrozumiałym językiem, który jest dostosowany do wieku czytelnika.
Podsumowując, “Hotel dla Uczuć” to wspaniała książka dla dzieci, która uczy o emocjach w przyjazny i zabawny sposób. To doskonałe narzędzie do rozmów na temat uczuć i radzenia sobie z nimi. Każdy rodzic powinien mieć tę książkę w swojej bibliotece, aby pomóc swoim dzieciom zrozumieć bogaty świat emocji.

Autorka – Lidia Brankovic
Opracowanie graficzne – Lidia Brankovic, adaptacja Adelina Sandecka
Tłumaczenie – Emilia Kiereś
Wydawnictwo – Kropka
Rok wydania – 2023
Oprawa – twarda
Format – 21 x 29 cm
Ilość stron – 32
Wiek – 3+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz