Kategorie
aktualności książka wiek 3

Nic nie przestraszy misia – wiek 3+

Podobają się Wam ciekawe książki z zaskakującym zakończeniem? Czy jesteś fanem opowieści dla dzieci, które wciągają od pierwszej strony i trzymają w napięciu do ostatniej? Jeśli tak, to “Nic nie przestraszy misia” Elizabeth Dale z ilustracjami Paula Metcalfa to pozycja, którą koniecznie musisz poznać.
Ta urocza, zabawna i pełna niespodzianek opowieść to idealna lektura na dobranoc. Historia rozpoczyna się w lesie, gdzie rodzina niedźwiadków przygotowuje się do spokojnego snu. Mama, tata, Kasia, Ben i Malec, wszyscy razem, zaczynają zasypiać. Jednak niespodziewanie najmłodszy miś budzi się krzykiem, twierdząc, że słyszał przerażający ryk. Co zrobić w takiej sytuacji? Oczywiście, wyruszyć na nocny spacer po lesie, by sprawdzić, co się stało!
Ta niesamowita podróż w poszukiwaniu tajemniczego potwora zabiera czytelników w fascynujący świat lasu, pełen zwierzęcych bohaterów i malowniczych krajobrazów. Na swojej drodze spotykają jelenia, żabę, wronę i wiele innych zwierząt. Przemierzają błoto, strumień i powalone drzewo. Jednak w pewnym momencie Malec i jego tata zauważają, że zostali sami. Gdzie podziała się resztą rodziny? Czy w lesie naprawdę grasuje potwór? To pytania, na które odpowiedzi znajdziecie w tej fascynującej i pełnej humoru opowieści.
Co sprawia, że “Nic nie przestraszy misia” wyróżnia się spośród innych książek dla dzieci? Przede wszystkim jest to cudowna, rymowana opowieść, która zachęca do czytania zarówno przed snem, jak i po przebudzeniu. Ilustracje Paula Metcalfa są przepiękne, pełne detali i zwierzęcych ekspresji, co sprawia, że każda strona książki jest prawdziwym dziełem sztuki.
Jednak to nie wszystko. Ta książka ma także przesłanie, które pomoże dzieciom oswoić nocne lęki. Pokazuje, że nocą nie ma miejsca na groźne potwory ani strachy przed nieznanym. To historia o odwadze, miłości rodzinnej i przygodzie, która rozweseli zarówno małych, jak i dużych czytelników.
Podsumowując, “Nic nie przestraszy misia” to pozycja obowiązkowa w biblioteczce każdego dziecka. To niezwykła opowieść, która zachwyci Was swoją oryginalnością, pięknymi ilustracjami i zaskakującym zakończeniem. Polecam ją gorąco wszystkim rodzicom, dziadkom i opiekunom, którzy chcą dzielić się magicznymi chwilami czytania z najmłodszymi.

Tu kupisz książkę

Autorka – Elizabeth Dale
Ilustracje – Paul Metcalf
Tłumaczenie – Marcin Brykczyński
Wydawnictwo – Tako
Rok wydania – 2022
Oprawa – twarda
Format – 29 x 1 x 25 cm
Ilość stron – 32
Wiek – 3+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz