Kategorie
aktualności książka wiek 6

Bajka o Mozarcie – wiek 6+

“Bajka o Mozarcie” Joanny Wiśnios to znakomita propozycja dla starszych przedszkolaków oraz początkujących uczniów, która nie tylko wprowadzi ich w fascynujący świat muzyki, ale także rozbawi i edukacyjnie zainspiruje. Autorka w humorystyczny sposób opowiada historię życia i dokonań jednego z najwybitniejszych kompozytorów w historii – Wolfganga Amadeusza Mozarta (1756-1791).
Przez barwny język i ciekawe opisy, mały czytelnik zostaje zabrany w pełną perypetii podróż przez życie młodego Mozarta, aż po dorosłe lata, kiedy to jako kompozytor i wirtuoz osiągnął spektakularne sukcesy.
Niezwykle ważnym elementem książki jest słowniczek wyrazów nie zawsze zrozumiałych, który umieszczono na końcu. Dzięki niemu młody czytelnik może zanurzyć się w realia epoki, zrozumieć trudniejsze słownictwo i kontekst historyczny.
Nie można zapomnieć o fantastycznym dodatku – płycie CD z nagraniem “oprawionej muzycznie” Bajki. To element, który czyni całe doświadczenie lektury jeszcze bardziej atrakcyjnym dla dzieci, umożliwiając im przeniesienie się w świat Mozarta nie tylko za pomocą słów, ale także dźwięków.
Na uwagę zasługują również ilustracje Zenona Andrzeja Remiego, które poprzez swój dynamizm i żywą kolorystykę koncertowo oddają ducha “Historii pewnego chłopca” i “Historii pewnego menueta”.
Dużą wartością tej publikacji jest nie tylko rozrywka, ale także edukacja muzyczna i historyczna. “Bajka o Mozarcie” zachęca dzieci do odkrywania muzyki i historii w sposób ciekawy i przystępny. To lektura, która na pewno wzbudzi zainteresowanie i rozbudzi wyobraźnię młodych czytelników, pozwalając im na pierwsze kroki w fascynującym świecie klasycznych kompozycji muzycznych i wielkich artystów.

Tu kupisz książkę

Autorka – Joanna Wiśnios
Ilustracje – Zenon Andrzej Remi
Wydawnictwo – PWM
Rok wydania – 2017
Oprawa – twarda
Format – 22 x 30 cm
Ilość stron – 60
Wiek – 6+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz