Kategorie
aktualności książka wiek 6

NajlePSI przyjaciel – wiek 6+

“NajlePSI przyjaciel” Ilony Łepkowskiej to poruszająca i pełna ciepła opowieść skierowana do najmłodszych czytelników. Książka ta przybliża nam historię niezwykłego terriera o imieniu Irmo, a jednocześnie stawia ważne pytania na temat życia i śmierci.
Historia rozpoczyna się od chwili, kiedy Irmo zostaje adoptowany przez swojego nowego właściciela. Od tego momentu towarzyszymy mu przez wszystkie chwile jego życia – pełne zabawy, radości i miłości. Autorka z wielkim wyczuciem opisuje relację między Irmo a jego opiekunem, ukazując, jak silna może być więź między człowiekiem a zwierzakiem. Czytelnicy będą mieli okazję śledzić ich wspólne przygody, dowiadując się, jak wiele radości i wzajemnego wsparcia może przynieść obecność czworonożnego przyjaciela.
Jednakże książka nie unika trudnych tematów. Ilona Łepkowska odważnie porusza kwestię śmierci Irmo i jego przejścia za tęczowy most. To moment, który może być trudny do zrozumienia i zaakceptowania, zwłaszcza dla dzieci. Jednak autorka robi to w delikatny sposób, pomagając młodym czytelnikom oswajać się z tym bolesnym doświadczeniem.
“NajlePSI przyjaciel” to książka, która uczy dzieci, jak radzić sobie z utratą ukochanego zwierzaka. Pokazuje, że smutek i tęsknota są naturalnymi uczuciami, ale można znaleźć pocieszenie w pięknych wspomnieniach i poczuciu, że miłość, którą dzieliliśmy z naszymi zwierzakami, pozostaje z nami na zawsze.
Ilustracje w książce są równie urocze jak tekst. Ilustratorka Dorota Prończuk nie szczędzi kolorów i wyrazistości co doskonale oddaje doskonale atmosferę opowieści.
“NajlePSI przyjaciel” to nie tylko wspaniała opowieść dla dzieci, ale także narzędzie do rozmowy o trudnych tematach. Książka ta pomaga dzieciom zrozumieć, że smutek i utrata są częścią życia, ale że zawsze możemy znaleźć wsparcie i pocieszenie w naszych wspomnieniach i relacjach z bliskimi.

Autorka – Ilona Łepkowska
Ilustracje – Dorota Prończuk
Wydawnictwo – Dwukropek
Rok wydania – 2023
Oprawa – twarda
Format – 26 x 1 x 20 cm
Ilość stron – 64
Wiek – 6+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz