Kategorie
aktualności książka wiek 7

“Lato Muminków” – wiek 7+

“Lato Muminków” to jedna z tych wyjątkowych książek dla dzieci, które nie tylko bawią i zachwycają, ale również angażują czytelnika w głębsze przemyślenia. Pomimo pozornego przeznaczenia dla maluchów, opowieść Tove Jansson wcale nie jest typową literaturą dziecięcą. Jest to skarb, do którego można wracać wielokrotnie, odkrywając coraz to nowe wątki i smakując staranne, bynajmniej nie nudne opisy.
Muminki, te urocze stworzenia, ożywają w pełni w wyobraźni czytelnika, a autorka potrafi wciągnąć nas w niezwykłe przygody tej sympatycznej rodziny. “Lato Muminków” to jedna z najpiękniejszych części tego wieloczęściowego cyklu, która oferuje czytelnikom niezapomniane chwile. Świętojańska noc, powódź, teatr na wodzie i góra wybuchająca ogniem to tylko niektóre z wyjątkowych wydarzeń, które zapadają w pamięć na długo.
Niezwykle ważnym elementem książki są także czarno-białe ilustracje, utrzymane w charakterystycznym stylu surowej grafiki. Choć pozornie proste, emanują delikatnością światłocienia i kompozycyjną równowagą, doskonale uzupełniając tekst i tworząc nieodłączną część opowieści.
W “Lato Muminków” główni bohaterowie muszą stawić czoła niebezpieczeństwu i nieoczekiwanym przygodom. Fala zalewająca Dolinę Muminków sprawia, że rodzina musi przystosować się do nowej sytuacji, a pływający teatr staje się ich tymczasowym schronieniem. Ta niebezpieczna podróż pełna jest zwrotów akcji i momentów, które trzymają czytelnika w napięciu. Tove Jansson mistrzowsko łączy elementy przygody, humoru i refleksji, tworząc niezapomniane dzieło, które docenią zarówno dzieci, jak i dorośli.
“Lato Muminków” przypomina nam, jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa. Wszystko to, co rodzina Muminków przeżywa, podkreśla wartość wspólnoty i miłości.
Podsumowując, “Lato Muminków” to pozycja obowiązkowa na półce każdego małego czytelnika. To nie tylko wspaniała przygoda, ale także wzruszająca opowieść o rodzinie, przyjaźni i miłości. Gorąco polecam.

Autorka – Tove Jansson
Ilustracje – Tove Jansson
Tłumaczenie – Irena Szuch-Wyszomirska
Wydawnictwo – Nasza Księgarnia
Rok wydania – 2020
Oprawa – twarda
Format – 20 x 2 x 15 cm
Ilość stron – 176
Wiek – 7+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz