Kategorie
aktualności książka wiek 3

Gdzie jest Pulpo? – wiek 3+

W sercu osiedla stoi niezwykła Żółta Kamienica, która nie tylko urzeka kolorami, ale przede wszystkim niezwykłym duchem wspólnoty. Mieszkańcy tego miejsca żyją w harmonii z pięknem natury i z miłością do swoich czworonożnych przyjaciół. W tym kameralnym miejscu mieszkają psi towarzysze: czarny kundelek Pynio, wiekowy mopsik Pulpo, przyjacielski kundelek Bezik oraz urocza jamniczka Fibi. Ich codzienne przygody odzwierciedlają piękno relacji między ludźmi a zwierzętami. Historia nabiera tempa, gdy pani Renata, ilustratorka zamieszkująca kamienicę, organizuje wernisaż swoich dzieł. Radość mieszkańców osiedla jest wielka, kiedy to wszyscy spotykają się, by podziwiać psie portrety. Jednak w tym wesołym zamieszaniu zagadkowo znika Pulpo, piesek, który ma skłonność do nieśmiałości. Rozpoczyna się ekscytująca akcja poszukiwawcza, w którą angażują się wszyscy, zarówno ludzie, jak i psy. Czytelnik zostaje wciągnięty w emocjonującą przygodę, która łączy w sobie elementy tajemniczego śledztwa, przyjaźni i nadziei na szczęśliwe zakończenie.
“Gdzie jest Pulpo?” Barbary Gawryluk to nie tylko fascynująca opowieść, ale również niesamowite ilustracje Joanny Rusinek, które przenoszą nas w magiczny świat. Ta książka to okazja, by razem z bohaterami bawić się w detektywów i rozwiązywać zagadki. Pełna dynamiki fabuła oraz różnorodni i wyjątkowi bohaterowie sprawiają, że trudno się oderwać od tej historii.
Jeżeli Wasze pociechy poszukują historii pełnych emocji, przyjaźni, a także trochę zagadkowego dreszczyku, “Gdzie jest Pulpo?” to lektura dla nich. Muszą przygotować się na niezapomnianą podróż, która zaskoczy ich finałem i pokaże, jak wiele może zrobić wspólnota, by odnaleźć to, co się zagubiło.

Tu kupisz książkę

Autor – Barbara Gawryluk
Ilustracje – Joanna Rusinek
Wydawnictwo – Dwukropek
Rok wydania – 2023
Oprawa – twarda
Format – 32 x 2 x 30 cm
Ilość stron – 40
Wiek – 3+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz