Kategorie
aktualności książka wiek 6

Księżniczka Głogu – wiek 6+

Baśnie i opowiadania zawsze potrafią przykuć uwagę swoim niezwykłym pięknem i głębokim przekazem. Dlatego też sięganie po nie, zwłaszcza w towarzystwie dzieci, staje się niezwykłą przygodą. Wśród tych magicznych opowieści, która wyróżnia się jako doskonała propozycja dla młodych czytelników, jest “Księżniczka Głogu” Władysława Ludwika Anczyca – książeczka, która przenosi nas w świat niezwykłych historii.
W centrum uwagi znajduje się królewska córka, niewątpliwie skarb swoich rodziców, otoczona ich bezgraniczną miłością. Jednakże od samego początku jej życiu zagraża niebezpieczeństwo. W obliczu tej tragicznej sytuacji, rodzice robią wszystko, co w ich mocy, by uchronić ją przed złem. Niestety, niezależnie od ich starań, magia losu decyduje o losie dziewczynki. Teraz, wobec bezsilności rodziców, tylko cud może zapewnić księżniczce ratunek. Czy na horyzoncie pojawi się ktoś, kto odmieni los i wyzwoli ją z uroku mściwej wieszczki?
Liczni śmiałkowie, królewicze i książęta próbowali swoich sił, by zdobyć serce i uwolnić księżniczkę. Jednakże żadnemu z nich nie udało się zbliżyć choćby na chwilę do osoby uwięzionej w snach. W tym świecie pełnym zagrożeń i tajemnic, księżniczka spoczywa w śnie, czekając na jedynego, który zdoła ją zbudzić.
“Księżniczka Głogu” jest doskonałym przykładem niezwykłej opowieści, która wydobywa na światło dzienne magiczną atmosferę i emocje, tak charakterystyczne dla baśni. Ta książka, będąca częścią serii Mistrzowie Ilustracji, przenosi nas w świat dawnych bajek dla dzieci, które zachwycają swoją głębią treści i pięknem ilustracji. To nie tylko opowieść dla najmłodszych, ale także dla tych, którzy wciąż noszą w sobie dziecięcą ciekawość i tęsknotę za magią opowieści. “Księżniczka Głogu” to pozycja, która przyciąga uwagę i pozostawia w sercu czytelnika wyjątkowy ślad.

Tu kupisz książkę

Autor – Władysław Ludwik Anczyc
Ilustracje – Julitta Karwowska-Wnuczak
Wydawnictwo – Dwie Siostry
Rok wydania – 2021
Oprawa – twarda
Format – 10 x 18,5 cm
Ilość stron – 56
Wiek – 6+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz