Kategorie
aktualności książka wiek 6

Klementyna lubi kolor czerwony – wiek 6+

“Klementyna lubi kolor czerwony” to pełna tajemnic i przygód książka dla dzieci, napisana przez znaną autorkę Krystynę Boglar. To opowieść, która wciąga czytelnika od pierwszych stron i trzyma go w napięciu, aż do zaskakującego finału.
Akcja rozgrywa się w letniej scenerii wsi Aniołków, gdzie trójka przyjaciół – Marek, Asia i Pulpet (właściwie Darek), postanawiają wyruszyć na poszukiwanie zaginionej Klementyny. Nie są jedynymi osobami, które również chciały odnaleźć dziewczynkę. Historia zaczyna się komplikować. Nikt nie wie jak wygląda Klementyna. Nasi bohaterowie nie znają żadnych szczegółów, poza faktem, że dziewczynka nie lubi grzybów i upodobała sobie wszystko, co czerwone.
Tajemnicze zniknięcie Klementyny prowadzi do serii zaskakujących wydarzeń, które składają się na niezwykłą podróż dzieciaków w poszukiwaniu prawdy. Dynamiczny styl pisania Krystyny Boglar zachęca młodego czytelnika do ciągłego przewracania kolejnych stron, a humorystyczne dialogi między postaciami sprawiają, że czytanie jest nie tylko pasjonujące, ale także zabawne.
Warto wspomnieć o ilustracjach autorstwa Bohdana Butenko, który zdobył serca czytelników swoim niepowtarzalnym stylem. Jego grafiki doskonale oddają charakterystyki postaci i atmosferę opowieści, co w połączeniu z tekstem Krystyny Boglar tworzy harmonijną całość.
“Klementyna lubi kolor czerwony” to opowieść, która przenosi nas w świat dziecięcych marzeń, przygód i detektywistycznych zagadek. Choć napisana w innej epoce, wciąż potrafi zachwycić swoją oryginalnością i unikalnym podejściem do fabuły.
Dla tych, którzy chcą odnaleźć magiczny smak dawnych wakacji, pełnych przygód i tajemniczych poszukiwań, ta książka jest strzałem w dziesiątkę. Przenikliwa narracja, łącząca prostotę z tajemniczością, oraz niezapomniane ilustracje Bohdana Butenko czynią z tej książki prawdziwą perełkę dla młodszych i starszych czytelników.

Tu kupisz książkę

Autor – Krystyna Boglar
Ilustracje – Bohdan Butenko
Wydawnictwo – Dwie Siostry
Rok wydania – 2019
Oprawa – twarda
Format – 15 x 2 x 18,5 cm
Ilość stron – 204
Wiek – 6+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz