Kategorie
aktualności książka wiek 6

Operacja. Tajemnica zamku – wiek 6+

“Tajemnica zamku” to kolejna wciągająca i pełna przygód część serii detektywistycznej dla dzieci “Operacja…”. Tym razem Tiril Olsen i Oliver Tangstad muszą zmierzyć się z zagadką kryjącą się wewnątrz tajemniczego, starego domu przypominającego zamczysko. Już na początku akcji, pozornie niewinny biwak zamienia się w serię pytań i wątpliwości, które stawiają wyzwanie nie tylko przed bohaterami, ale również przed czytelnikami.
Podobnie jak w poprzednich częściach serii, czytelnik ma możliwość wzięcia udziału w śledztwie, dzięki zadaniom, wskazówkom i pytaniom stopniowo odkrywając kolejne tajemnice prowadzące do rozwikłania zagadki. Bardzo ważne są spostrzegawczość, czujność oraz umiejętność łączenia faktów. Każda kolejna strona historii przynosi nowe odpowiedzi i zbliża nas do rozwiązania zagadki. Książka ta jest doskonałą propozycją dla dzieci, które lubią samodzielnie rozwiązywać zagadki i ćwiczyć swoją spostrzegawczość oraz logiczne myślenie.
Autorzy “Tajemnicy zamku” stworzyli niezwykle wciągającą historię, pełną tajemnic i nieoczekiwanych zwrotów akcji, która na pewno zainteresuje młodych czytelników. Polecam tę książkę wszystkim dzieciom, które lubią samodzielnie myśleć i rozwiązywać zagadki, a także tym, które szukają wciągającej lektury, pełnej przygód i tajemnic.

Autor – Jørn Lier Horst
Ilustracje – Hans Jørgen Sandnes
Tłumaczenie – Katarzyna Tunkiel
Wydawnictwo – Media Rodzina
Rok wydania – 2023
Oprawa – twarda
Format – 21×26 cm
Ilość stron – 64
Wiek – 6+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz