Kategorie
aktualności książka wiek 4

Potworak i inne ko(s)miczne opowieści – wiek 4+

“Potworak i inne ko(s)miczne opowieści” autorstwa Grzegorza Kasdepki to pochwała za ciekawe poczucie humoru, lekką stylistykę literacką i niewyczerpane zasoby wyobraźni, które sprawiają, że ta książka trafia w gusta zarówno małych, jak i dużych czytelników. Wydane w nowej szacie graficznej z okazji 100-lecia istnienia wydawnictwa Nasza Księgarnia, opowiadania wciągają od pierwszych stron historię, wywołując niekontrolowane wybuchy śmiechu.
Kasdepke w swojej twórczości nie boi się eksperymentować z konwencją i słowotwórstwem, umieszczając fabułę w współczesnej rodzinie. Tytułowy bohater, Potworak, okazuje się być sympatycznym żartownisiem, który przybywa na krótki urlop z kosmosu i wciągając rodzinkę w serię zabawnych wydarzeń. Poziom humoru i absurdu w książce jest wysoki, nie pozwalając na ani moment nudy. Ilustracje autorstwa Daniela de Latour, przedstawiające zamaszyste linie i przerysowane kontury, doskonale współgrają z atmosferą książki, dodając bohaterom wesołego charakteru, a słowne zagadki stawiane przed czytelnikami pobudzają ich wyobraźnię.
Polecam tę książkę wszystkim, którzy chcą się dobrze bawić i na nowo odkryć radość z tworzenia i poznawania nowych słów.

Autor – Grzegorz Kasdepke
Ilustracje – Daniel de Latour
Wydawnictwo – Nasza Księgarnia
Rok wydania – 2022 (wznowienie)
Oprawa – twarda
Format – 16,5 x 21,5 cm
Ilość stron – 96
Wiek – 4+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂

Dodaj komentarz