Kategorie
książka wiek 3

Tańcz, Córko Księżyca – wiek 3+

Wiele razy podczas różnych dyskusji z moimi dziećmi pojawiały się tematy – tato a jak to było, jak ja byłem/byłam mały? Czasami naszym pociechom nie mieści się w głowach, że też chodziliśmy w podartych spodniach, przezywaliśmy się, czy koloryzowaliśmy nasze osiągnięcia. A przecież też kiedyś byliśmy w ich wieku i zachowywaliśmy się podobnie jak oni.
“Tańcz, Córko Księżyca” to poetycka opowieść o pewnej kobiecie, która kiedyś była tancerką o wyjątkowym talencie. Jej taniec zachwycał wszystkich. Jednak teraz, gdy była już stara i niedołężna, nie może tańczyć tak jak dawniej. Mimo to robiła wszystko, żeby taniec był ważną częścią jej życia, a ludzie nadal pamiętali ją jako Córkę Księżyca. W opowieści przenosimy się do afrykańskiej wioski, pełnej kolorów, dźwięków i zapachów. Razem z główną bohaterką przemierzamy jej drogę życia, poznając ją i doświadczając.
“Tańcz, Córko Księżyca” kameruńskiego autora Kouamm Tawa z pięknymi ilustracjami francuskiego rysownika Freda Socharda to wzruszająca historia o przemijaniu, starości, szacunku i o tym, że warto mieć w życiu pasje, bo dzięki nim, będziemy się czuć szczęśliwi i spełnieni. Ponadto możemy pokazać młodym ludziom, że pasje nadają głębszy sens naszemu istnieniu.

Tu kupisz książkę

Autor – Kouam Tawa
Ilustracje – Fred Sochard
Tłumaczenie – Katarzyna Skalska
Wydawnictwo – ZAKAMARKI
Rok wydania – 2019
Oprawa – twarda
Ilość stron – 44
Wiek – 3+

Spodobał Ci się ten wpis? Podziel się nim 🙂